Pradžia > Artūras Zuokas, Lietuva, Paryžius, Vilnius > Dviratė kasdienybė Paryžiuje ir Vilniuje

Dviratė kasdienybė Paryžiuje ir Vilniuje

Praeitą savaitgalį vaikščiodamas Paryžiaus gatvėmis pamačiau tai, apie ką Lietuvoje kalbama nuo sausio pabaigos – naujos kartos “oranžiniai dviračiai“. Tiesa, ten jie ne oranžiniai, tačiau išvaizda beveik identiški tiems, kurie sausio 25d. A.Zuoko buvo pristatyti “Akropolio“ prekybos centre.

Sistema, pavadinimu Velib’, Paryžiuje veikia vos kelis mėnesius, tačiau iš jos populiarumo sprendžiant, rodos, kad taip žmonės keliaija jau keletą metų. Iš tiesų, logistinės detailės buvo gerai apgalvotos prieš paleidžiant virš 10,000 dviračių į Prancūzijos sostinės gatves.

Pirmiausia – pasalugos trukmė, kaina ir apmokėjimo būdas. Naujaisiais dvirčiais neilgesnei nei 30 minučių kelionei gali naudotis kikvienas Paryžietis, sumokėjes 29 eurų metinį, 5 eurų savaitinį ar 1 euro dienos mokestį. Mokant užfiksuojami vartototojo duomenys, sumažinantys vagystės riziką iki minimumo.

Sistema patogi tuo, kad dviračių paėmimo ir grąžinimo centrai išdėstyti beveik 300 metrų atstumu vienas nuo kito, o paėmus vienoje vietoje, transporto priemonę galima grąžinti kitoje. Saugumu ir informatyvumu taip pat pasirūpinta. Nuomotojui pasiimiant dviratį, jam prieinamos saugumo instrukcijos, informacija apie artimiausias dviračių stoteles. Nemaža Paryžiaus dalis padengta dviračių takais.

Vilniaus savivaldybės Interneto apklausos rezultatai parodė, kad net 90% Lietuvos gyventojų pritaria tokių dviračių sistemos įrengimui Vilniuje. Net buvo manoma, kad šią vasarą tokiu būdu jau bus galima keliauti. Kad ir kaip ten bebūtų, manau, būtina idėjos neužmiršti ir kuo greičiau ją įgyvendinti.

  1. 4 rugsėjo, 2007 11:21

    Dar pati pirmoji idėja – Zuoko įgyvendinta, buvo išties gera ir unikali. Tačiau ne dabartiniai Lietuvai. Mūsų mentalitetas dar toli gražu ne toks, kad šitokios idėjos būtų įgyvendinamos. Manau reiktų palaukti dešimtį metelių. O Prancūzija kas kita..

  2. 4 rugsėjo, 2007 15:07

    skambinaus dėl šito reikalo į Susisiekimo Paslaugas. Sakė, kad projektas nebaigtas, pinigai nesutvarkyti, tai greičiausiai tik kitais metais…tačiau e-bilietas jau lyg ir šiais bus…

  1. No trackbacks yet.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: