Pradžia > Lietuva, Nerijus Numavičius, Saulėtekio Slėnis, VP Market > “Maxima LT“: Sėkmės Modelis

“Maxima LT“: Sėkmės Modelis

Pasak Delfi.lt publikuotos Vilmorus apklausos, UAB “Maxima LT“ – įtakingiausia Lietuvos bendrovė. Lyg ir nieko nuostabaus žinant, kad Nerijui Numavičiui turtingumu neprilygsta niekas, o Maximos prekybos centrų gausybe Lietuva ko gero greit aplenks net Jungtines Amerikos Valstijas. Visgi, žvelgiant iš globalios perspektyvos, tokie rezultatai neramina. Turtingiausių pasaulio miliardierių sąrašuose karaliauja technologijų ir finansų magnatai Bill Gates ir Warren Buffett, verslo pasaulį drebina milžiniški skaitmeninio pasaulio sandoriai. Kodėl Lietuvoje įtakingiausia laikoma technologijų bendrovė “Omnitel“ tesitenkina vienuolikta vieta?

Dažnai kalbame apie žinių visuomenę, inovacijų skatinimą, Saulėtekio Slėnį lyginame su Kaliforonijos technologijų fenomenu (Silicio Slėniu), tačiau pasaulio naujais išradimais toli gražu nestebiname (Lietuviškų lazerių neužmiršau). Štai Estija didžiuojasi “Skype“ sėkme, Suomija jau senokai džiugina Nokia telefonais. Norėtūsi ir Lietuviško “superkompiuterio“. Toli gražu nekritikuoju nacionalinių technologijų vystymo pastangų, tačiau tvirtai tikiu, kad neregėta “Maxima LT“ sėkmės istorija turetų tapti pavyzdžiu “ateities“ industrijose. Galbūt ir patiems “Maxima LT“ vadovams derėtų pasvarstyti technologijų verslo scenarijus siekant pažymėti mūsų šalį pasaulio inovacijų žemėlapyje.

 1. Eglė
  11 vasario, 2008 20:05
 2. shimgong
  13 vasario, 2008 14:13

  Palyginus su skype, Maxima — tai geriausias Birmos darbo santykių tradicijas įkūnijantis ‘sweatshop’. Iš tikro “sėkmė“ — tik ar jos socialinė kaina (darbuotojų engimo ir pažeminimo) ne per didelė?

 3. Mindaugėlis
  17 vasario, 2008 16:39

  Kodėl, žvelgiant iš globalios perspektyvos, tokie rezultatai neramina? 🙂

  Visame pasaulyje pirmauja naftininkai, finansininkai, automobilistai ir visokio plauko generiniai konglomeratai. Technoligijos nėra pirmos nei pagal pajamas, nei pagal kapitalizaciją. Manau tai puikiai atspindi ir Lt situacija.

  Saulėtekio slėnio ir Silicio slėnio lyginimas tiesa sąkant yra elementarus politikavimas. Iniciatyvos kurios atsiranda valdininkų stalčiuose [ir atitinkamu greičiu vystosi] niekada nebus reikšmingos, ar net daugeliu atveju – gyvybingos. Socialistinis modelis jau begalę kartų įrodė savo neįgalumą ir lietuviškos iniciatyvos čia dviračio neišras.

  Tai, kad švedas ir danas, bėgdami nuo nepalankios verslo aplinkos namie pasirinko pigių atlyginimų šalį Estiją – irgi menkas pasididžiavimo ibjektas. Aš ne prieš FDI ar pan, paprasčiausiai tam, kad sakyti mūsų šalyje kuriamos technologijos, reikia daugiau nei vienos užsieniečių išvystytos kompanijos.

  Visgi, daugiausiai man užkliuvo pats post’o tonas. Kuom Maxima blogai? Vienas mano motto: nėra nepatrauklaus verslo, yra tik nepatrauklus pelnas. Jei Lt valdys didžiausius Europoje [tarptautinius] mažmenos tinklus – kuo tai blogai? Juk tai neišvengiamai reiškia ir technologijų panaudojimą. Beje, neatsitiktinai VP Marketas yra viena iš nedaugelio kompanijų Lt kuri įsidiegė SAP. Business excellence – tai svarbiausia, o tai ar tu mažmenoje, ryšio paslaugose ar kojinių siuvime – jokio skirtumo.

  Beje, prie to paties, galima ir apie priežastis, kodėl taip blogai Lt su pažangiomis kompanijomis. Ogi dėl tokių kaip shimgong, kurie savo socialistiniu mąstymu kuria valstybės aparatą, kuris kaip girnos po kaklu tempia visą ekonminę sistemą atgal ir varo į neviltį pažangių minčių turinčius žmones.

 1. 10 vasario, 2008 08:39

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: