Pradžia > Amazon.com, eBay, ES, Europos Sąjunga, Interneto parduotuvės, JAV, Lietuva > Kodėl Neperkame Internete?!

Kodėl Neperkame Internete?!

Ar šiemet bent kartą apspirkote Internete? Jei gyvenate Lietuvoje, vos 6% jūsų į šį klausimą greičiausiai atsakėte teigiamai. Ši statistika ne iš piršto laužta, o “Eurostat“ tyrymo patvrtinta Lietuvos Interneto rinkos proporcija. Priežastis, Verslo Žinių teigimu, gyventojų “baimė pateikti savo kreditinių kortelių bei asmens duomenis.“ Visgi, Danijoje ar Didžiojoje Btitanijoje Internete apsipirkinėja virš 50% gyventojų. Sunku vienareikšmiškai neigti, kad Lietuviai – viena baigščiausių Europos tautų, kita vertus, manau, vertėtų apsvarstyti alternatyvias tokio “fenomeno“ priežastis.

Pirmiausia, esminė aktyvaus pirkimo sąlyga – pardavėjų egzistavimas Lietuvos Interneto rinkoje. Pasaulye dominuojantys amazon.com ar ebay.com prekybos tinklapiai pamažu veržiasi už JAV ribų. Amazon Interneto parduotuvė jau egzistuoja Didžiojoje Britanijoje, Vokietijoje bei Prancūzijoje. Ebay aukcionai veikia dvylikoje Europos šalių (tarp jų ir Lenkijoje). Apple savo prekes Internetu pardavinėja net šešiolikoje Europos valstybių. Akivaizdu, kad nė viena iš Interneto gigantų dar nepasiekiama Lietuvos, ar dar labiau Interneto vengiantiems Rumunijos ir Bulgarijos pirkėjams. Sveikintinos Lietuviškos level.lt ir shopsite.lt iniciatyvos, tačiau būtina steigti ir plėtoti daugiau Intrneto parduotuvių bei skatinti sėkmingų pasaulinių gigantų atėjimą.

Antra problema – atsiskaitymo būdai. Nepaslaptis, kad norint pirkti Internete, būtina turėti kreditinę ar debetinę kortelę. Deja, net ir plastikinės atsiskaitymo priemonės turėtojai susiduria su didelėmis problemomis. Mat, daugelyje pasaulio bei Lietuvos Interneto parduotuvėse priimamos tik “MasterCard“ bei “Visa“ kortelės. Lietuvoje populiarios (dėl sudarytų kliūčių įsigyti “MasterCard“ ar “Visa“) “Maestro“ bei “Visa Electron“ atsiskaitymo priemonės dažnai užkerta kelią apsiprikimui Internete. Galbūt ir geografinė padėtis nebūtų opi problema, jei kiekvienas Lietuvos gyventojas turėtų galimybę, nevaržomas standartų, pirkti Lenkijos, Vokietijos ar Suomijos Interneto parduotuvėse.

Tikiu, kad ir kreditinių kortelių informacijos saugumas – reali problema, tačiau abejoju, ar sunkiai pamatuojamas baimės faktorius nusveria akivaizdžią Internete parduodamų prekių techninę bei geografinę prieinamumo dilemą.

 1. 11 vasario, 2008 22:50

  hm, man baimės patikėti duomenis nėra
  tačiau turiu įprotį RINKTIS. kol nežinau, kokios tiksliai prekės noriu, būtinai turiu apvažiuoti visus Akropolius, Europas, aplankyti visus prekybos centrus, kur galiu rasti daiktą, ir tik įsitikinęs, kad visus įmanomus variantus apžiūrėjau, galiu pirkti (kad ir iš e-shopo). tačiau rinkimosi procese, turiu išbandyti, pačiupinėti prekę + nemažą įtaką ir aptarnavimas kartais padaro
  kita priežastis – mažas pasirinkimas. kažkada norėjau nusipirkti mikrobangę. paprastą, papigiai – svarbu, kad veiktų. neradau! gal blogai ieškojau (tada yra pasiekiemumo problemos), o gal tikrai e-shopuose po 10 skirtingų variantų tepadėti ir tie visi nuo 300lt parsideda

  kai žinau, kokios prekės noriu ir galiu ją nesunkiai rasti, ir nusiperku. dažniausiai tai būna lėktuvo bilietai 🙂

 2. boogoo
  12 vasario, 2008 22:29

  Apmoketi lietuviui pirkini internetu yra lengva. Apmoketi pirkini kitu shaliu e shopose irgi lengva. Pirkti ebay lengva. pirkti amazon kai kuriuos dalykus lengva.
  O tai nedaroma, kadangi tam reikia subresti (nedaznas musu perka internetu, investuoja i vertybinius popierius ir t.t.). Truksta informacijos musu paciuose, nors viesoje erdveje jos pakanka.
  O apie vietinius e shopus esu blogos nuomones. Eshopas pirmiausia yra pigesnis budas apsipirkti, o musiskiai kazkodel is pradziu bando taikytis i “prabangos“ segmenta. isimtys yra su knygom ir filmais.

 3. 17 vasario, 2008 20:53

  kas dėl kortelių, kurios tinkamos atsiskaityti internetu, tai keletas Lietuvos bankų siūlo virtualias korteles (pvz visavirtuon), kurios skirtos tik virtualiems atsiskaitymams. Baikštiesiems tai puiki išeitis, jei nori galima joje turėt pinigų, tik tada, kai ruošiamasi atsiskaityti.

  Mano žiniomis visi level.lt ir kiti lt e-prekybos “pradininkai“ jau greitai tures bent keletą konkurentų 😉

  Mano nuomonė, apie tai, kas svarbu e-shop’e. Svarbiausia, patogus apmokejimas ir priimtinos pristatymo sąlygos (laikas ir kaina)

 4. uktolt
  18 vasario, 2008 01:58

  Lietuvoje zmones turi daug laisvo laiko, i gali praleisti valandas parduotuvese, ziurineti, ciupineti, bei rinktis prekes.
  UK pavyzdziui internetinis pirkimas per kaledas padidejo keliais simtais % siais metais.
  Be to informacijos trukumas ir ‘baimes efektas’ turi daug ytakos.
  Mano manymu internetinis pirkimas yra labai pazenges dalykas ir po kelesdeshimt metu bus vienintelis budas pirkti prekes.
  Dabar internete gali nusipirkti viska: rubus,knygas, dalyvauti mokymo programose, ir paciam kurti savo versla parduodavinejant informacinius, bei produktus.

 5. 20 vasario, 2008 18:47

  Pirmiausia nelyginkit šalių kurių vienoje 70 % kitoje tik 35 % internetu besinaudojančių žmonių. Dėl šito dalyko labai skiriasi kai bendras verslininkų supratimas kaip po tokią rinką. Aplamai nenorėčiau, kad mūsų šalyje įsivyrautų užsienio el. parduotuvės – visgi esu labiau patriotas, todėl noriu, kad pinigai neplauktų į užsienį. Taip pat nemažai įtakos turi tai, kad žmonės įpratę vienaip ar kitaip daryti. Šiaip aš esu pirkęs internetu, bet galiu pasakyti ne visada būna pigiau internetu negu paprastoje parduotuvėje. Be to pas mus nėra nusistovėjus rinka – besiplečianti rinka, o tai dar viena priežastis. Be to visko neįmanoma perkelt į el. parduotuves (taigi nepamirškim tokių prekių kurias reikia apžiūrėti tam, kad žinotum ar tau jos tinka).

 6. 15 sausio, 2009 14:48

  Na jau kuriasi tos e parduotuves, turim visokiausiu buciai ir kompiuteriam siulyciau http://www.itbank.lt o kas liko is pigu

 1. 12 vasario, 2008 17:14
 2. 12 vasario, 2008 19:00

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: