Tyla Prieš (Kandidatūrų) Audrą

grybclint
Lietuvos prezidento rinkimai vyks vos už penkių mėnesių, bet oficialių kandidatų vis dar nematyti. Nors Lietuva telyginama tik su viena mažiausių JAV valstijų (Rhode Island), verta prisiminti, kad Barack Obama savo kandidatūrą deklaravo net 2007-ųjų Vasario 10-ąją – likus beveik dviems metams iki rinkimų datos. Žinoma, JAV vyksta pirminiai rinkimai, kandidatai priversti apkeliauti galybę valstijų ir į savo pusę siekia patraukti multikultūrinį elektoratą, tačiau, mano nuomone, pagrindinis tokio pareiškimo tikslas – ankstyva pradžia agresyviam bandymui nugalėti kur kas labiau patyrusius, žymesnius bei solidesnę finansinę paramą turinčius kandidatus.

Akivaizdu, kad Lietuvoje pati realiausia pretendentė – Dalia Grybauskaitė, o ir išvaizda ji šiek tiek primena buvusią JAV prezidento rinkimų favoritę Hillary Clinton, vos per plauką pralaimėjusią Barack Obama’i. Tad, įdomu, kada į ringą šoks Vygaudas Ušackas, Gitanas Nausėda, Andrius Kubilius, Artūras Zuokas, Arūnas Valinskas. Gal atsiras ir koks “lietuviškas Obama“. Jau laikas.

 1. Vlm
  15 gruodžio, 2008 04:09

  Būčiau nieko prieš, jei Grybauskaitė taptų prezidente, bet ji viešai tai neigia ir kratosi galimybės. Tai beliks rinktis iš Valinsko ir Ušacko… 🙂

 2. Eli
  5 sausio, 2009 08:39

  Prieš Seimo rinkimus buvo tokia pati tyla ir apie būsimą ekonominę krizę, buvo minima kad ji tik artėja, nes tas, kas būtų prabilęs apie krizę biudžete, užsiliktų žmonių abejonėse ar verta jį išrinkti.- tarsi antirinkiminė kampanija…Krizė prasidėjo iškarto pirmą savaitę po Seimo rinkimų, skelbiamas pavojus ir t.t. Negi per savaitę ištuštėjo biudžetas…Vadinasi, priešrinkiminis laikotarpis yra psichologinis žaidimas, tylima, nes bijo likti neišrinktais.

  Taip pat ir su Prezidento rinkimais: visi skuba pliusiukus susidėti atlikdami tam tikrus darbus-rezultatus šių metų ataskaitai, bet tie “darbeliai“ visuomenę finansiškai “skalpuoja“, tai kolkas nelabai kas gali drąsiai šaukti “noriu būti Prezidentu“ – kolkas visuomenė mato tik neigiamus “pliusiukus“. Kai viską apmokestins ir nebereiks ir nebeliks kam jau daugiau mūsų gąsdinti, prasidės priešrinkiminė “prezidentinė“ kampanija ir visi bus geriečiai tinkami būti išrinktais…taigi tyla, dirba seimūnai net naktimis… o kodėl reikia greičiau viską apmokestinti nes tuoj rinkimai, reikia gar laiko pasilikti “prisigerinimui“ visuomenėje…

  Taip elgiasi visi vaikai, kai nori gauti saldainį ar kokios nors pramogos.
  – Būsiu geras, mama!
  Arba
  – Kam į tą darželį, mama, einu tiesiai į seimą…

 1. No trackbacks yet.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: