Pradžia > Prezidento Rinkimai 2009 > lrytas.lt: Atidaromas prezidento rinkimams skirtas portalas

lrytas.lt: Atidaromas prezidento rinkimams skirtas portalas

Lietuvoje startuoja pilietinės žurnalistikos portalas prezidentorinkimai2009.lt, nušviesiantis apie 2009-ųjų metų prezidento rinkimus.

pr20091

Kaip skelbiama ketvirtadienį išplatintame pranešime spaudai, pagrindinis projekto tikslas – kiekvienam Lietuvos piliečiui suteikti galimybę tapti šių rinkimų žurnalistu, analitiku ar kritiku ir sužadinti šalies visuomenės susidomėjimą rinkimų eiga bei skatinti norą balsuoti.

Projekto autoriai – JAV Harvardo ir Vilniaus universitetų 5 absolventų komanda.

„Portalą įkūrėme, kadangi tikime inovacija, technologijų galia bei jos būtinybe politikoje. Esame savo specialybių entuziastai, tikintys kad mūsų pareiga skatinti progresą žurnalistikos, politikos bei technologijų srityse“, – BNS ketvirtadienį teigė vienas projekto autorių Karolis Balčiūnas.

Anot K.Balčiūno, portalas finansuojamas iš asmeninių lėšų.

Pranešime teigiama, kad portalu Prezidentorinkimai2009.lt siekiama priartinti politikus prie rinkėjų, suteikti galimybę iš arčiau pažinti kandidatus bei lengviau dalintis nuomonėmis. Svetainėje leidžiama užsiregistruoti kiekvienam Lietuvoje ir užsienyje gyvenančiam piliečiui bei rašyti asmeninius straipsnius, nuomones ar komentarus.

Prezidento rinkimams skirtoje svetainėje tikimasi publikuoti interviu su pretendentais į prezidento postą bei vykdyti klausimų ir atsakymų konferencijas.

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) kandidatais į prezidentus jau registravo savarankiškai rinkimuose dalyvaujančią eurokomisarę Dalią Grybauskaitę, Darbo partijos kandidatę Loretą Graužinienę, Socialdemokratų partijos lyderį Algirdą Butkevičių, partijos „Tvarka ir teisingumas“ iškeltą kandidatą Valentiną Mazuronį, Lietuvos lenkų rinkimų akcijos lyderį Valdemarą Tomaševskį bei savarankiškai rinkimuose dalyvaujantį atsargos brigados generolą Česlovą Jezerską. Kazimira Prunskienė – paskutinioji, kuri papildys kandidatų į prezidentus eilę.

Balandžio 17 dieną VRK skelbs kandidatais į prezidentus įregistruotų asmenų sąrašą, ir prasidės prezidento rinkimų agitacijos kampanija.

Prezidento rinkimų pirmasis turas vyks gegužės 17 dieną. Antrasis turas, jei prireiks, planuojamas kartu su Europos Parlamento (EP) rinkimais birželio 7 dieną.

  1. Kol kas komentarų nėra.
  1. No trackbacks yet.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: